Üritused

Avatud saunade laupäevaõhtu

Aeg: Laupäeval, 10. märtsil 17.00 – 22.00

Paljude jaoks on iganädalane saunaskäik tore traditsioon, kus kosutust saavad nii keha kui hing.
Higistad saunalaval mürgid välja ja samal ajal puhastad ka meeli olmemuredest ning stressist!

Sauna ajalugu on pikem kui paljud arvatagi oskavad. Euroopasse levis see komme Lõuna-Ameerikast ning kinnitas seejärel kanda Vana-Kreekas ja Roomas, kus saun sai lausa selliseks kultusobjektiks, et roomlastele omase suursugususega ehitati mitte selliseid saunu, nagu me tänapäeval nägema oleme harjunud, vaid hiiglaslike mõõtmetega saunakomplekse, mis laiusid tuhandetel ruutmeetritel. Roomlaste saunatraditsioonid aga mõjutasid omakorda Araabia saunakultuuri, mis hõlmas aurusaunu ja pani aluse tänapäevasele Türgi saunale.

Eestimaal tunti ja tuntakse praegugi suitsusauna, Võrumaa suitsusaunakombestik on suisa UNESCO vaimse pärandi esindusnimekirja kantud.

Enamik inimesi sauna ja kuumust kartma ei pea, sest saun kiirendab ainevahetust, lõõgastab pinges lihaseid, puhastab nahka, parandab hingamisteede verevarustust ja tõstab tuju.

Saun on eestlaste hulgas nii populaarne, et kodusauna omamine on täiesti tavaline. Paljudes teistes riikides on saunad aga siiski pigem spaades, spordikeskustest ja hotellides.

Spaaremaa Wellfesti raames avavad paljud saarlased oma saunad, et saaksite sauna tulla.

Avatud saunade laupäevaõhtule oodatakse nii saunalisi kui ka lihtsalt uudistajaid, keda huvitab, millised on Saaremaa erinevad saunad. Ka lihtsalt uudistajatele pakutakse saunade juures midagi põnevat.

Olete teretulnud!

Avatud saunade kaart
Siin avaldame avatud saunade kaardi, et saaksid endale meelepärase valida!

Registreerimine

Kui soovid enda sauna teistele huvilistele avada, siis registreeri ennast info@visitsaaremaa.ee!