Üritused

Turismikonverents

Kolmapäev, 26. aprill kell 10.00 – 15.00 Arensburgi Meedla Kojas

MTÜ Visit Saaremaa korraldab koostöös Saaremaa Arenduskeskusega turismikonverentsi “Köik kena algab spaast ja saunast!”. Konverents toimub 26. aprillil kell 10.00 – 15.00 Arensburgi Meedla Kojas.

Konverents on tasuta, vajalik on vaid eelregistreerida hiljemalt 24. aprilliks 2017 täites registreerimisvormi aadressil http://bit.ly/turismikonverents

Konverentsi ajakava:
10.00 – 10.15 Konverentsi avakõned
10.15 – 10.35 Suundumused ja trendid spaa- ja terviseturismis, Jana Raadik-Cotrell

Turismitrendid on pidevas muutumises. Selleks, et muutustega kaasa minna, on vaja neid tunda. Jana Raadik-Cotrell oma esitluses just seda teebki – tutvustab suundumusi ja trende ning annab ka nõu, kuidas trende pakutavatesse toodetesse ja teenustesse rakendada.

10.40 – 11.40 Turismiteenuse uplift, Aile Pilberg

Unikaalsete ja tõhusate ärimudelite loojana vahendab Aile Pilberg isiklike näidete varal, kuidas kujundada teenust nii, et su külastajad tahavad osta just sinult nii põhiteenust kui ka muid sinu pakutavaid teenuseid, väärtustavad ja eelistavad sinu teenust konkurendi poolt pakutavale, toovad vähese vaevaga suuremat tulu, tekitavad ka sulle ja su tiimile sealjuures rahulolu ning räägivad saadud positiivsest elamusest ka tuttavatele ja sõpradele.

11.45 – 12.10 Eri maade saunade tutvustamine, EMERA tudengid

Paljude jaoks on iganädalane saunaskäik tore traditsioon, kus kosutust saavad nii keha kui hing. Higistad saunalaval mürgid välja ja samal ajal puhastad ka meeli olmemuredest ning stressist. EMERA Kuressaare Kolledži rahvusvahelise kevadkooli raames on Saaremaal koos Rootsi, Soome, Eesti ja Läti tudengid. Konverentsil teevad tudengid meeleoluka ülevaate oma maade traditsioonilistest, huvitavatest ja iseäralikest saunadest.

12.15 – 13.00 Lõuna

13.00 – 13.20 Kuressaare Tänavafestival ja Koostööklubi, Kati Mäekallas

Käesoleva aasta alguses hakkas Saare maakonna turismiasjaliste kõrvu jõudma infokillud salajase Koostööklubi loomisest. Keegi ei teadnud, kes on selle klubi liikmed ja millega nad tegelevad. Ja siis ootamatult said klubi liikmed kokku, pandi käima erinevad töögrupid ja korraldatavaid üritusi hakkas tulema, kui Vändra saekaatrist laudu. Suurima vabatahtliku koostööprojektina toimub sel aastal esimest korda Kuressaare Tänavafestival.

13.25 – 14.00 Eesti uus bränd – kas vaid rändrahn või midagi enamat?, Piret Reinson

Käesoleva aasta alguses avalikustas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus uuendatud sisu, ülesehituse ja visuaalne väljanägemisega Eestit tutvustava veebikeskkonna estonia.ee ja Eesti brändi kodu aadressil brand.estonia.ee. Kolmest korduvast elemendist (kirjatüüp Aino, e-tähe rõhutamine ja rändrahnud) koosnevast Eesti promomise tööriista komplektist keskendusid ajakirjanikud küll ainult rändrahnule, mis kiire edasiarenduse tulemusena hakkas kujutama koolnud siili. EASi turundusjuht Piret Reinson tutvustab brändi kontseptsiooni ja kasutusvõimalusi turismisektoris.

14.00 – 14.30 Ettevõtja edulugu – Mooska suitsusaun, Eda Veeroja

Kui mõelda tuntud saunade peale üle Eesti, siis tuleb esimesena silme ette Mooska suitsusaun. Võrumaal Haanjas imekauni looduse rüpes asuvas Mooska talus elatakse kooskõlas looduse ja esivanemate pärandiga, mille uhkuseks on traditsiooniline kohalik toit ja suitsusaun. Eda Veeroja on Mooska talu perenaine, kes lisaks talu ja suitsusauna tutvustamisele korraldab külastajatele loodusretki Haanjamaa võrratute kuplitet, soolappidel, aasadel ja metsades.

14.30 – 15.00 Kokkuvõte konverentsipäevast

Lisainfo: viktoria@visitsaaremaa.ee või telefonil 453 3120.

Konverentsi korraldatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Ettevõtluse Edendamise Sihtasutuse toel.

Turismikonverentsist osavõtjate majutamiseks on Saaremaal asuvad spaahotellid teinud pakkumised, mille leiad SIIT